Konfrontacja przeciwko szkodliwym oparom

Konfrontacja przeciwko szkodliwym oparom

Dzień Czystego Powietrza obchodziliśmy kilka dni temu.Z tej przyczyny wskazane jest aby nabrać odrobinę refleksji nawiązujących do dość dużego problemu, który daje o sobie znać na obszarze całego kraju. Mowa tu oczywiście o smogu, który może być dla całego społeczeństwa naprawdę bardzo niszczycielski. Nagromadzone toksyny, którymi oddychamy w sumie w każdy dzień, oczywiście mają do czynienia z rozprzestrzenianiem się obecnego koronawirusa, z którym boryka się cały świat już prawie rok. Z pewnością warto notorycznie nauczać czym jest degradacja środowiska lub też jakimi sposobami można z tego rodzaju kłopotem walczyć.


Raptem w kilku programach telewizyjnych, z okazji wspomnianego już Dnia Czystego Powietrza poruszony został ten właśnie temat. Warto w głównej mierze być świadomym tego, że dzisiaj w Polsce zaczął się grzewczy sezon, a wraz z nim powrócił także problem ze smogiem. Ergonomiczne oraz skuteczne ogrzewanie naszych mieszkań to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie zatruciu środowiska. Większość smogu w naszym kraju wyrabiamy sami w domach, o czym napomknął Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego. Uznał, że jeżeli nie zdemontujemy kotłów, które zanieczyszczają nam środowisko, wówczas nie rozwiążemy tego problemu.


Zespołów Elektrociepłowni PAK także włączył się do walki z zanieczyszczonym powietrzem. Produkowana przez wspomnianą wcześniej spółkę energia, za około dziesięć lat okaże się zeroemisyjna, jak oznajmił Prezes spółki, Piotr Woźny. Bądźmy świadomi również tego, iż problem ze smogiem oraz z COVID możemy ze sobą bezpośrednio połączyć. Pandemia COVID najpierw pojawiła się w lokalizacjach o ogromnie wysokiej degradacji środowiska, a więc we włoskiej Lombardii a także przemysłowych regionach Chin.


W kwestii smogu niewątliwie trzeba także mieć świadomość tego, co w praktyce jest kluczową tego przyczyną. Tak więc jest to tzw. niska emisja, która odpowiada za pojawienie się w powietrzu wielu szkodliwych substancji takich jak PM10, PM2,5, SO2 czyli dwutlenek siarki, szkodliwy dla człowieka a także dla całego środowiska, dioksyny, a więc związki chemiczne, odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową czy też chociażby metale ciężkie. Znajomość tych wszystkich specyfikacji jest niepojęcie ważna, w głównej mierze z powodu naszego zdrowia oraz zdrowe, otaczające nas każdego dnia środowisko.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy