AC Milan ograł Romę i nadrobił parę oczek do piastującego pierwszej lokaty Interu Mediolan! Kibice piłki nożnej mieli okazję podziwiać fantastyczny pojedynek w ramach włoskiej Serie A!

AC Milan ograł Romę i nadrobił parę oczek do piastującego pierwszej lokaty Interu Mediolan! Kibice piłki nożnej mieli okazję podziwiać fantastyczny pojedynek w ramach włoskiej Serie A!

Bez cienia wątpliwości aktualnie liga włoska prezentuje się o wiele bardziej intrygująco niż w ostatnich sezonach. Każdy klub posiada kadrę pełną uzdolnionymi graczami, co może przełożyć się na bardzo emocjonujące pojedynki. Można dojść do wniosku, iż zespoły z ligi włoskiej stały się znacznie śmielsze po tym, jak po raz pierwszy od wielu lat to nie Juventus zdobył mistrzowski tytuł. Każda drużyna z Włoch ma możliwość walczyć o tytuł mistrzowski i zwycięstwo Interu Mediolan we włoskich rozgrywkach to pokazała. W rezultacie czołówka tegorocznego sezonu jest bardzo wyrównana i w obecnej sytuacji nakreślić największego faworyta do mistrzostwa. Na ten moment to właśnie Inter Mediolan lideruje w klasyfikacji rozgrywek włoskich, lecz do końca sezonu zostało jeszcze naprawdę wiele pojedynków. O tytuł mistrzowski walczy druga ekipa z Mediolanu, a konkretnie AC Milan, który musiał zmierzyć się z Romą trenowaną przez trenera Jose Mourinho.

Dobrze zwrócić uwagę, iż piłkarze Milanu świetnie rozpoczęli to spotkanie. Po kwadransie spotkania mogli się pochwalić wynikiem 2 do 0 i wszystko wskazywało na to, iż mają tok tego meczu pod całkowitą kontrolą. Trenowani przez selekcjonera Mourinho gracze starali się odratować punkty, ale pomyłki popełnione na początku pojedynku były zbyt kosztowne. Drużyna ze stolicy w końcówce pierwszej odsłony starcia była w stanie strzelić kontaktową bramkę, co bez najmniejszych wątpliwości wlało nadzieję w serca sympatyków tej drużyny. Tammy Abraham sfinalizował dobre podanie od Pellegriniego i w czterdziestej minucie trafił do siatki. Piłkarze Milanu dalej konstruowali ataki na pole karne Romy, ponieważ nie planowali czekać do kończącego gwizdka arbitra. Finalnie AC Milan odniósł wygraną rezultatem 3:1, a trzecie trafienie zdobył Leao Rafael w 82. minucie. Na wzbogacenie prowadzenia AC Milan miał jeszcze szansę pod koniec spotkania, ale z jedenastu metrów nie zdołał trafić Ibrahimović Zlatan, ponieważ jego uderzenie zdołał obronić Rui Patricio.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy