Drużyna narodowa Ukrainy będzie grać w finałowym spotkaniu baraży o Mistrzostwa Świata po tym jak ograła reprezentację narodową Szkocji!

Drużyna narodowa Ukrainy będzie grać w finałowym spotkaniu baraży o Mistrzostwa Świata po tym jak ograła reprezentację narodową Szkocji!

W zeszłym tygodniu sympatycy piłki nożnej z całego świata z zainteresowaniem wyczekiwali na pojedynek ukraińskiej drużyny ze szkocką drużyną narodową. Jeszcze jakiś czas temu to byłoby absolutnie normalne starcie, lecz okoliczności zdecydowanie się zmieniły. Pierwotnie to starcie barażowe miało zostać rozegrane w marcu, jednakże przeszkodziła w tym agresja armii rosyjskiej na teren Ukrainy. Piłkarska federacja Ukrainy poprosiła o przesunięcie meczu, na co przystała FIFA. Nowy termin został ogłoszony na czerwiec i obie drużyny były gotowe do rywalizacji. Bez najmniejszych wątpliwości bardzo trudno było określić faworyta do zwycięstwa w tym starciu. Do tego barażowego pojedynku piłkarze Ukrainy podeszli z bardzo dużą zawziętością, aby udowodnić światu, iż są zmotywowani a także naszykowani do walki na murawie.

Natomiast szkocka drużyna narodowa to spotkanie planowała potraktować jak każde inne. Selekcjoner od początku tego starcia krzyczał do swoich piłkarzy, iż powinni być skoncentrowani i nie mogą pomylić się. Ukraińska kadra jest znana z tego, że umie tworzyć szybkie ataki, które z reguły oznaczają bramkę. To starcie było naprawdę niezwykle emocjonujące i należy podkreślić ten fakt. Ukraińscy gracze byli jednak tego wieczoru znacznie lepsi od swoich oponentów. Gola numer jeden udało im się strzelić w 33 minucie, kiedy do bramki trafił Jarmołenko. Pokazem fenomenalnej gry Ukraińców, którzy bez zarzutu odpierali ofensywne akcje narodowej kadry Szkocji pierwsze 45 minut tego starcia. Wynikiem 1:0 dla ukraińskiej narodowej reprezentacji zakończyła się pierwsze 45. minut tego starcia. W trakcie drugiej odsłony tego meczu mieliśmy okazję podziwiać aż 3 bramki. Dwa razy do siatki strzelali gracze drużyny Ukrainy i raz szkoccy zawodnicy. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:1 na korzyść naszych sąsiadów. Narodowa kadra Ukrainy w dalszym ciągu ma szansę dostać się na mundial, który będzie rozgrywany w Katarze dzięki wygranej.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy