Klęska kadry polskiej w pierwszym starciu zmagań eliminacyjnych do Euro 2024 - fantastyczny mecz czeskiego zespołu narodowego!

Klęska kadry polskiej w pierwszym starciu zmagań eliminacyjnych do Euro 2024 - fantastyczny mecz czeskiego zespołu narodowego!

Zakończone w grudniu mistrzostwa świata w wykonaniu piłkarskiej reprezentacji Polski nie były zbytnio udane. Nasi gracze rzecz jasna byli w stanie wywalczyć awans do fazy pucharowej, jednakże nie każdemu podobał się styl, w jakim tego dokonali. Kibice piłki nożnej z Polski zgodnie sądzili, że zmiana na stanowisku selekcjonera jest wymagana. I właśnie dlatego prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zdecydował się na przerwanie kontraktu z Czesławem Michniewiczem. Kolejnym selekcjonerem polskiej drużyny został Fernando Santos, którego pierwszym ważnym przeciwnikiem była czeska reprezentacja narodowa. To było pierwsze spotkanie w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2024 i niezwykle ważne było to, aby zwyciężyć.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra nastroje w naszej kadrze były bardzo dobre, jednak weryfikacja nadeszła naprawdę szybko. Już po trzech minutach starcia czeska drużyna narodowa bowiem dała radę strzelić dwie bramki. Zarówno dla zawodników, jak i sympatyków zebranych na stadionie w Pradze był to gigantyczny szok. Od pierwszego gwizdka sędziego zawodnicy reprezentacji Czech prezentowali się dużo lepiej od naszych piłkarzy i nic nie wskazywało na to, że w drugiej odsłonie się to odmieni. Reprezentacja Polski prezentowała się trochę lepiej w drugiej odsłonie tego spotkania, jednak to czescy piłkarze zdobyli bramkę numer trzy. Jan Kuchta był zdobywcą trzeciego gola w 64. minucie tego starcia. Polscy zawodnicy próbowali odrobić straty, lecz dali radę zdobyć tylko jednego gola na trzy minuty przed końcem spotkania. Ten mecz w wykonaniu zespołu narodowego Polski był tragiczny i trzeba to przyznać. Portugalski selekcjoner Santos z całą pewnością nie w ten sposób debiut w reprezentacji Polski. Polska kadra mierzyć się będzie z narodową drużyną Albanii w drugim spotkaniu zmagań eliminacyjnych. W tym meczu kadra narodowa Polski musi zdobyć trzy punkty.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy