Londyńska Chelsea zapewniła sobie kwalifikację do finałowego meczu zmagań Pucharu Ligi Angielskiej! Gracze prowadzeni przez Tuchela Tomasa zdołali pokonać Tottenham Hotspur rezultatem 1:0 po niesamowitym pojedynku!

Londyńska Chelsea zapewniła sobie kwalifikację do finałowego meczu zmagań Pucharu Ligi Angielskiej! Gracze prowadzeni przez Tuchela Tomasa zdołali pokonać Tottenham Hotspur rezultatem 1:0 po niesamowitym pojedynku!

Kibice piłkarscy z Anglii na wieczór w środę zwrócili swój wzrok w kierunku pojedynku, który rozegrał się pomiędzy Chelsea FC, a Tottenhamem Hotspur. Stawka środowego spotkania była niezwykle wysoka, ponieważ zwycięzca półfinałowej batalii miał awansować do finału Pucharu Ligi Angielskiej! Podczas pierwszego spotkania tych zespołów znacząco lepsza okazała się Chelsea, która zwyciężyła rezultatem dwa do zera na swoim terenie. Każdy był jednak świadomy tego, iż w spotkaniu numer dwa brakować nie będzie niesamowicie emocjonujących chwil. Nic bardziej mylnego kibice piłki nożnej od początku do końca mieli możliwość podziwiać genialne widowisko. Trenowani przez Conte piłkarze bez najmniejszych wątpliwości mieli nadzieję na pozytywny wynik, ale zespół Chelsea Londyn ekspresowo ruszyła do ataku. Po osiemnastu minutach piłkarze Thomasa Tuchela wyszli na prowadzenie, kiedy to po niesamowitym dograniu Mounta piłkę do bramki skierował Reudiger Antonio.

Bez wątpienia to był fenomenalny start starcia dla Chelsea Londyn, która znacząco zbliżyła się w ten sposób do finałowego pojedynku Pucharu Angielskiej Ligi. Gracze Tottenhamu od teraz mieli do odrobienia już trzy bramki, żeby chociażby doprowadzić do dogrywki. Było to bardzo ciężkie zadanie. wiele powodów do oburzenia z powodu systemu VAR mieli także kibice piłkarscy zgromadzeni na trybunach w Londynie. Sędziujący to spotkanie sędzia aż dwukrotnie wskazywał na wapno dla zespołu gospodarzy, jednakże dwukrotnie też był zmuszony zarządzenie te cofać po sprawdzeniu akcji przy pomocy VARu. Piłkarze londyńskiego Tottenhamu pomimo to dalej rywalizowali o pozytywny rezultat i byli w stanie nawet zdobyć gola. Jednak w tym przypadku po raz kolejny musiał interweniować VAR i sędzia prowadzący to starcie ogłosił, że Harry Kane w chwili podania był na spalonej pozycji. Chelsea Londyn na sam koniec zwyciężyła to starcie rezultatem jeden do zera i będzie rywalizować w finale Pucharu Angielskiej Ligi, gdzie jej oponentem będzie Arsenal FC albo Liverpool.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy