Piłkarze niemieckiego zespołu byli kompletnie bezradni i finalnie przegrali rezultatem 0:4! Fenomenalny triumf mistrzów holenderskiej ligi w rozgrywkach Ligi Mistrzów!

Piłkarze niemieckiego zespołu byli kompletnie bezradni i finalnie przegrali rezultatem 0:4! Fenomenalny triumf mistrzów holenderskiej ligi w rozgrywkach Ligi Mistrzów!

Fani futbolu zgromadzeni na trybunach w Amsterdamie mieli okazję śledzić niesamowity pojedynek. We wtorek wieczorem miejscowy Ajax podejmował na własnym boisku BVB, a więc niezwykle silny klub z Bundesligi niemieckiej. Zwycięzca ligi holenderskiej fenomenalnie rozpoczął rywalizację w aktualnie trwającej edycji Ligi Mistrzów i na samym początku należy o tym pamiętać. Przed spotkaniem we wtorek mistrzowie rozgrywek holenderskich mieli w swoim dorobku dwa zwycięstwa i w meczu z Borussią ich zamierzeniem kolejny raz były trzy oczka. Jednak tym razem nie miało być tak prosto, ponieważ piłkarze Borussii z Dortmundu też mieli ochotę na trzy punkty podczas tego spotkania. W tym starciu ciężko było określić faworyta do zwycięstwa i trzeba to przyznać. Oba zespoły posiadały wyrównane szanse i wszystko rozstrzygnąć się musiało w trakcie 90. minut. Bez najmniejszych wątpliwości mało kto spodziewał się tak mizernego meczu ze strony Borussii Dortmund i równolegle tak fantastycznego meczu piłkarzy Ajaxu Amsterdam.

Dla sympatyków zespołu z Niemiec rzeczywistość okazała się naprawdę bezlitosna. Gracze Ajaxu z Amsterdamu od początku pojedynku wyglądali dużo korzystniej od swoich oponentów. Będący w genialnej dyspozycji w aktualnym sezonie Erling Haaland był podczas tego pojedynku w pełni bezradny i nie był w stanie znaleźć drogi do bramki rywala. Ajax jednak okazał się niezwykle efektowny, czego idealnym argumentem jest finalny rezultat meczu. Piłkarze zespołu mistrza ligi holenderskiej triumfowali rezultatem 4:0 i w taki sposób wzmocnili się na prowadzeniu w grupowych rozgrywkach. Z pewnością to zwycięstwo ich zbliża do dostania się do pucharowej fazy, która będzie się rozgrywać wiosną. Zawodnicy BVB mają 2 tygodnie na przygotowanie strategii do spotkania numer dwa, które będzie rozgrywane na ich obiekcie. To będzie z całą pewnością okazja ku temu, żeby choć delikatnie odkuć się za nieprzychylny rezultat na obiekcie w Amsterdamie. Dyspozycją pokazywaną przez piłkarzy trenera Ten Haga są zachwyceni wielbiciele piłki nożnej z Europy i zaczynają wierzyć w powtórzenie rezultatu z edycji 2018/2019, kiedy to to Ajax z Amsterdamu dostał się aż do 1/2 finału Ligi Mistrzów eliminując we wcześniejszych fazach wiele faworyzowanych drużyn.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy