Reprezentacja polska piłkarska już poznała oponenta w batalii o awans do światowego czempionatu w Katarze! W półfinałowej rywalizacji baraży nasze Orły rywalizować będą z narodowym zespołem Rosji!

Reprezentacja polska piłkarska już poznała oponenta w batalii o awans do światowego czempionatu w Katarze! W półfinałowej rywalizacji baraży nasze Orły rywalizować będą z narodowym zespołem Rosji!

ostatnia prosta kwalifikacyjnych zmagań do mistrzostw świata ze strony zespołu polskiego była zaskakująco słaba i nie ma co do tego wątpliwości. Biało Czerwoni co prawda dali radę zagwarantować sobie występ w barażach, jednak z za dużą obojętnością podeszli do meczu z węgierskim zespołem. Nie mogliśmy być uprzywilejowani przy losowaniu barażowych pojedynków, gdyż nie zdołaliśmy wygrać. Udało nam się trafić na umiarkowanie łatwą ścieżkę barażową więc jednak się nam poszczęściło. Reprezentacja narodowa Rosji, która na poprzednich światowych mistrzostwach doszła do ćwierćfinału okazała się Oponentem numer jeden polskich graczy. Dla podopiecznych selekcjonera Stanisława Czerczesowa był to bez cienia wątpliwości imponujący rezultat, jednak po tym turnieju ich dyspozycja nie prezentowała się na tyle dobrze. Między innymi dlatego możemy wierzyć w to, że będziemy w stanie zdobyć promocję do finałowego meczu barażowego turnieju o miejsce na światowym czempionacie w Katarze.

Na szkoleniowca polskiej reprezentacji Sousę na kilka dni przed losowaniem pojedynków barażowych runęła spora krytyka za jedenastkę, którą zadecydował puścić w meczu z węgierskim zespołem. Sporo dziennikarzy dyskutowało nad tym, aby zatrudnić kompletnie nowego szkoleniowca przed poważnymi pojedynkami. Finalnie swoje stanowisko Portugalczyk zatrzymał i trzeba pamiętać o tym, że miał podczas rozlosowania sporo szczęścia. W ten sposób uniknęliśmy chociażby niesamowicie trudnej rywalizacji z reprezentacją Włoch, czyli panującymi w tej chwili mistrzami Starego Kontynentu. Jeśli uda się nam pokonać rosyjską narodową reprezentację to w finałowym starciu zmierzymy się na Narodowym w Warszawie z triumfatorem spotkania pomiędzy czeską narodową drużyną, a szwedzkim zespołem. Bez wątpienia spotkanie z graczami Szwecji byłoby fantastyczną szansą na rewanż za przegraną rezultatem 2:3 podczas mistrzostw Starego Kontynentu. Spotkanie z Rosją nie będzie dla zawodników z Polski za łatwe i dobrze o tym pamiętać. Kadra Polski będzie musiała wspiąć się na wyżyny swoich zdolności futbolowych jeżeli marzymy o awansie na katarskie mistrzostwa świata.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy