Reprezentanci naszej kadry pokonali albańską kadrę narodową i są znacznie bliżej rywalizowania w barażowych potyczkach! Naprawdę ciężka przeprawa polskiej narodowej kadry w eliminacyjnych zmaganiach do przyszłorocznego mundialu!

Reprezentanci naszej kadry pokonali albańską kadrę narodową i są znacznie bliżej rywalizowania w barażowych potyczkach! Naprawdę ciężka przeprawa polskiej narodowej kadry w eliminacyjnych zmaganiach do przyszłorocznego mundialu!

Awansowanie na mistrzostwa świata jest z pewnością niesamowicie kluczowe dla piłkarskich sympatyków ze Starego Kontynentu. Ze względu na pandemiczną sytuacją z zeszłego roku rozgrywane w tym momencie eliminacje zostały w takim przypadku wyjątkowo przyspieszone. Rywalizację w eliminacjach do mundialu reprezentacja polska piłkarska zaczęła z nowym szkoleniowcem Paulo Sousą, którego misją jest przygotować drużynę do rywalizacji o awans na rozgrywane w przyszłym roku światowe mistrzostwa w Katarze. Dla zespołu polskiego początek walki w eliminacjach nie był specjalnie dobry, jednak najistotniejsze jest to, iż byliśmy w stanie wywalczyć kilka kluczowych oczek. Narodowa kadra Albanii, która przed pierwszy gwizdkiem w tym meczu znajdowała się o jedną pozycję wyżej w tabeli polskiej grupy była we wtorek na wieczór oponentem polskiej drużyny narodowej. To znaczyło, iż jeżeli nasi gracze dalej chcieli rozmyślać o promocji na mundial to powinni wygrać.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż początek tego meczu był bardzo zacięte i niesamowicie ciężko było ustalić głównego faworyta do wygranej. Wynikiem 0 do 0 zakończyła się premierowa odsłona spotkania, co bez cienia wątpliwości było o wiele bardziej korzystną sytuacją dla reprezentacji Albanii. W drugiej części gra piłkarzy naszej kadry prezentowała się zdecydowanie lepiej i byliśmy zdecydowanie bliżej strzelenia trafienia. Jednak to polska narodowa kadra dała radę strzelić trafienie i wysunąć się na prowadzenie w tym spotkaniu. Świderski Karol, który na placu gry zameldował się w drugiej połowie wykończył świetne zagranie Mateusza Klicha. Znowu trener Sousa Paulo pokazał, iż potrafi wprowadzać graczy z ławki rezerwowych w trakcie pojedynku. Starcie zostało na kilkanaście minut zawieszone przez wzgląd na fatalne zachowania kibiców Albanii. Po wznowieniu meczu jednak niewiele się zmieniło i to zawodnicy polscy mogli cieszyć się z powodu trzech punktów. Rezultat 1:0 w Albanii to radosna informacja w kontekście walki o awans do katarskich mistrzostw świata. Polska kadra jest na ten moment na lokacie numer dwa i kwestia awansu do zmagań barażowych zależna jest wyłącznie od nas.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy