Zwycięstwo z reprezentacją narodową Korei Południowej wynikiem cztery do jednego - doskonały pojedynek brazylijskiej drużyny narodowej!

Zwycięstwo z reprezentacją narodową Korei Południowej wynikiem cztery do jednego - doskonały pojedynek brazylijskiej drużyny narodowej!

Z całą pewnością tegoroczne światowe mistrzostwa są niezwykłe pod wieloma względami. Końca dobiegły rozgrywki grupowe, więc nadeszła pora na to, co piłkarscy wielbiciele uwielbiają najbardziej. Oczywiście chodzi o drabinkę pucharową, gdzie nie ma miejsca na pomyłki i klęska eliminuje Cię z mundialu oraz marzeń o wygraniu mistrzostwa świata. W niedzielny wieczór reprezentacja piłkarska Polski przegrała z narodowym zespołem Francji rezultatem 1:3 i odpadła z mistrzostw świata. To jednak nie oznacza końca doznań dla fanów piłki nożnej w naszym kraju, ponieważ turniej nadal trwa. Z całą pewnością trzeba oglądać grę narodowego zespołu Brazylii, gdyż z pojedynku na pojedynek wygląda o wiele lepiej. Spotkanie 1/8 finału z zespołem narodowym Korei Południowej było tego najlepszym przykładem, gdzie gracze brazylijskiej kadry narodowej urządzili sobie festiwal strzelecki w pierwszej części. Już w szóstej minucie strzelona została bramka numer 1 dla Brazylii, a jej strzelcem był Vinicius Jr, który fantastycznie poradził sobie w szesnastce z obroną oponenta.

Należy podkreślić to, iż dla kadry Korei Południowej I połowa meczu była prawdziwą tragedią. Zwłaszcza, że I część zakończyła się prowadzeniem kadry Brazylii rezultatem cztery do zera. Następne gole zdobyli Neymar Jr, Richarlison a także Paqueta. Obecni na stadionie wielbiciele futbolu mogli czuć satysfakcję, ponieważ mieli okazję oglądać istny popis zespołu narodowego Brazylii. Tempo tego meczu zdecydowanie spadło w drugich 45. minutach. Brazylijscy piłkarze starali się tworzyć następne akcje, ale piłkarze drużyny narodowej Korei Południowej bardzo dobrze się bronili. 15 minut przed końcem pojedynku Korea Południowa zdobyła bramkę na otarcie łez, która była ozdobą pojedynku. Napastnik reprezentacji Korei Południowej zdecydował się na uderzenie zza szesnastki, a golkiper reprezentacji narodowej Brazylii nie miał szans na sprawną interwencję. W ostatecznym rozrachunku to spotkanie skończyło się wynikiem 4:1 dla Brazylii, która w kolejnej fazie zmierzy się z Chorwacją. Stawką tego starcia będzie kwalifikacja do półfinału światowych mistrzostw i gwarancja rywalizacji o medale.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy